dr. anonim

situate

In drama familjare, drama fizike, dramat e botës on 9 Prill, 2008 at 5:31 pm

kemi nje valle, ok? ja e filluan dy veta ket’vallen. nuk e kishin idene fare si kercehej, po e filluan gjithsesi. bam muzika, bam edhe ata. vetem se po shpejtohej muzika e gjore dhe kembet nuk po e ndiqnin dot. ja edhe kembet u morren edhe njeri pengoi tjetrin e keshtu me rradhe. edhe publiku u inatos e u fye fort se e kishte marr shume seriozisht rolin e gjykatesit. po edhe njeri nga “valletaret” u turperua se publiku filloi tu bente “boooooooooo” edhe fap, nje vrap te mire nga skena.

ngelet “valletari” tjeter si derdemen guak edhe ja fut nje valleje, stil komplet i ri, qe vetem gorrillat e kuptojne.

si i behet hallit?

Photobucket

foto by jill greenberg

 1. parabolë i thonë kësaj? e mirë shumë. mund ta vazhdosh?

 2. hyperbole, parabole, si te duash ti. edhe mund ta vazhdoj. dale te marr ca aspirina per dhimjen e kokes qe filloj se shpejti 😉

 3. nga ato të profarmës po pate, se janë dorë me nji! 😀

  seriozisht, gërmoje.

 4. ue e kisha harru fare emrin”profarma”..
  ndihem dramatike prej kesaj:p

 5. moj, do bëhesh dramonime ti apo si e ke hallin?

 6. të lumtë, dramonim!;)

  dramonimi i parabolës, fotoja i shkon shumë shumë shkrimit. do doja dhe unë të lexoja vazhdimin.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Lirikashqiptare

trëndafil që rri në portë...

edrus...

Përse të mos qeshim???

Këtë e pëlqejnë %d blogues: