dr. anonim

Mesime jete.

In Uncategorized on 26 Prill, 2008 at 8:14 pm

Me tha :
-Me jep te gjitha problemet dhe hallet e tua, i mbaj une..por ne nderrim do te te jap moshen time.
-Do?
-20, jeton furishem…40 jeton me art.

Dhe jeta nuk eshte nje lum i gjate i qete,
dhe shpesh gota eshte gjysem bosh dhe jo plot,

E keqja nuk eshte te enderrosh te ardhme, por te jetosh ne te kaluaren, apo jo?

 1. po. por duhet bërë kujdes se çfarë ëndërron, se rrezikon të të ndodhë.-thonë.

 2. “E keqja nuk eshte te enderrosh te ardhme, por te jetosh ne te kaluaren, apo jo?”

  Po sa gjate mund te jetoj njeriu dhe me te kaluaren? Nuk e di nese do me pelqente dicka e tille. Si njerez kthehemi tek e kaluara here pas here dhe kujtojme momente te vecanta, por perseri nuk e di sesa do deshiroja te jetoja me te kaluaren.

 3. uf, aman, ca te kaluare? E ke provuar ta shohesh te kaluaren sot? Me qelloi mua ta shoh para ca kohesh: ish i dashuri im. Ishte trashur, shkurtuar dhe dukej si 50 vjec. Nuk i ka bere akoma 40. E pashe ashtu trashaluq e te plakur … e ke pare ti, u gezova jashte mase qe nuk me kishte rene per pjese mua, po asaj tjetres. Sepse, pastaj me treguan se ajo tjetra dikur shumee bukur dhe qe e hidhte perpjete eshte bere nje grua e rendomte shtepie, qe nuk punon e rrit kalamajte se keshtu do ai. Ufa, sa u gezova qe ishte e kaluar. Larg prej saj, larg prej meje.

  Se qe thoni ju, ne fillim dukemi si qellimi i jetes, por kur e njohim njeri.-tjetrin mire fillojme dhe pyesim veten po per cfare e bera une kete zallahi? E ksuh jam tani?

 4. si ka thene nje sociolog : e kaluara eshte e bukur kur eshte e kaluar.
  nuk mendoj tamam si ai por ka dhe disa gjera qe na duken te ngrenshme pasi i kemi kaluar.por ne fakt na jane dashur shume lot dhe shperfytyrime morale dhe jo vere per ti kapercyer keto bezdira..e çuditshme sa shpejt harron njeriu..

 5. as njera as tjetra, i bie. ca thone jeto momentin. po a egziston momenti pa lidhje me te kaluaren apo shprese per te ardhmen? ku di gjo un?

  pastaj, ndonjehere eshte edhe gjysem bosh ajo gota. eshte se shifet me sy! i kam pare edhe ato qe jane gjysem plot, po s’kane qene te mijat. nejse, un i kam pire, gjithsesi. i mean, it’s a free drink!

 6. ahahahahaah…it’s a free drink …
  ok ok, me pelqen kjo pikpamja

 7. Plotësisht po pajtohem se; “E keqja nuk eshte te enderrosh te ardhme, por te jetosh ne te kaluaren, apo jo?” Vetëm e tashmja është reale, ne në të tashmen ndërtojmë të ardhmën duke marrë edhe nga e kaluara eksperienca…
  Me respekt, Rrezori

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Lirikashqiptare

trëndafil që rri në portë...

edrus...

Përse të mos qeshim???

Këtë e pëlqejnë %d blogues: