dr. anonim

In dramat e botës on 11 Qershor, 2008 at 7:03 pm

Dashuria nuk eshte aq e rendesishme saç thuhet.
Individi eshte vetem dhe duhet ta pranoje.
Nuk eshte dashuria qe do ta sheroje nga vetmia.

(fragment i marre nga nje liber)

  1. eee… ashtu thom dhe unë… por jo tamam… sepse dashuria për të cilën flet ky njeriu është ajo që pret prej të tjerëve. në fakt vetëm dashuria jote, ajo që ke për të tjerët, nuk të lë asnjëherë vetëm. se dashuria është lule viganësh-tha dikush…

  2. duhet te kemi detyrimisht dashuri per te tjeret?

    ne mungese te saj, si i behet?

  3. në mungesë të saj, jeta është e trishtë… dhe dashuria jote është e vetmja që ke në dorë. s’është me detyrim, por ti ke sigurisht dashuri për dikë, ato ndjenjat e mira për një njeri me të cilin nuk zemërohesh kurrë apo vetëm rrallë, që i fal çdo gjë, sido që të jetë… që e ke në zemër dhe kur nuk e sheh me muaj…

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Lirikashqiptare

trëndafil që rri në portë...

edrus...

Përse të mos qeshim???

Këtë e pëlqejnë %d blogues: