dr. anonim

Asgje e re

In dramat e botës on 3 Gusht, 2008 at 8:33 pm

Si gjithmon i njejti mendim, i njejti fiksim, e njejta pikpyetje.

Po shikoja ate stilolapsin e vjeter ke nje cep i tavolines, edhe ai si shume objekte te tjera e ka nje histori.
Jam e sigurt qe ti e ke harruar.
Mua me pelqen te koleksjonoj objekte krejt te pavlera por qe kan lidhje me dike, diçka, qe kane nje histori, dhe permbledhin shume emocjone, qe po ti mbledhesh te gjitha dhe ti rrathisesh mire mund te lexohet jeta ime, dhe gjithshka qe ka pasur rendesi per mua.
Dhe ja hiç, thjeshte te mendova 5 minuta….e kapa e hodha diku qe smund ta shifja, dhe si çdo objekt tjeter perfundon ke cepi i sendeve qe duhen harruar.

Te thashe? Kam filluar kurimin.

  1. duhen edhe kujtimet ndonjehere.sado qe po kurohesh.mendoj se te ndihmojne te kurohesh me me vetedije.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Lirikashqiptare

trëndafil që rri në portë...

edrus...

Përse të mos qeshim???

Këtë e pëlqejnë %d blogues: