dr. anonim

Mbi meshkujt -1-!

In dramat e botës on 4 Tetor, 2008 at 1:29 pm

Ti futesh ke ata qe une i cilesoj te llojit “barbar”.
Je si akull.
Te mungon sensibiliteti.

Barbaria e nje mashkulli nuk mund te ishte personifikuar me mire se sa ne ty,
gjeja qe me çudit me shume eshte qe ne kete barbarin tende, ka edhe momente lekundje, momente qe te bejn ty human si gjithe ne te tjeret, momente qe ke nevoj per pak dashuri ….pa seks…

Je akull, mbase ke qene…nuk e di.
Te gjithe kemi rene poshte te pakten njehere, por mesa duket renja jote ishte e tronditeshme (sikurse dhe e imja) por ndryshimi mes nesh eshte qe une si gjini femerore, lekundem gjithmone, dhe kthehem ne nje menyre apo nje tjeter ne bazat e rrenjes time….po ti?
Prandaj nuk e di akoma nese eshte thjeshte nje menyre vetembrojtje apo ti realisht je nje ajsberg, pa shpresa kthimi.

Pas nje “update-i” mbi “ne”, perfundimi ishte fatal:
– ti me thua: sdua sentimentalizma
– une te them: do perfundosh vetem
– ti qe me trajton si nje lojtare te dyfishte te ciles ju zbulua loja
– une te shof me nje urrejtje te pashmangeshme

Dhe seicili ne ane te tija….te pakten per 10 minuta…
ndryshe nga parashikimet jam serisht aty ….dhe ti je akoma aty….dhe dje bashk, sot serisht bashk….

Pas vendosjes se rregullave te tua, loja filloi….
i pari qe nuk i rrespekton do “thyhet”
i pari qe nuk i rrespekton duhet te marri vendimin…
i pari qe tejkalon kufirin…do te jete serisht vetem.

  1. ti meriton më shumë se një lojë, megjithëse kam bindjen se di të luash.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Lirikashqiptare

trëndafil që rri në portë...

edrus...

Përse të mos qeshim???

Këtë e pëlqejnë %d blogues: