dr. anonim

Dje-Sot-Neser

In dramat e botës on 1 Dhjetor, 2008 at 9:46 pm

Kur isha e vogel kaloja kohen time duke bere deshira, nuk e di pse me ishte fiksuar ne mendje qe menyra e vetme per ti arritur disa gjera, ishte te thoja ne mendjen time deshirat qe kisha duke then : te lutem te lutem te lutem edhe ato do te plotesoheshin.
Dhe duke qene qe nje pjese e mire e tyre plotesoheshin (per rastesin me te madhe) atehere kjo me bindte mua qe PO nese lutesh fort do te plotesoheshin.
Dhe keshtu per kohe te gjate…

Sot ka raste qe e kam akoma kete zakon, sidomos ne momentet e deshperimit, kur nuk ka zgjidhje tjeter.
Dhe per 5 minuta te gjata e te pafunta, besoj akoma se….
Por pas kesaj çmendurie kalimtare ku gjithshka eshte e mundur, gjithshka kthehet ne gjendjen e para krizes qe duhet rrespektuar per te qene “normal”.

Them se nuk do ta ndaloj kete lloj praktike edhe me tej, jo sepse vertete besoj ne mrekullirat qe mund te bej mendja dhe deshira ime e madhe, por sepse thelle thelle nuk mendoj se eshte diçka e keqe edhe pse keshtu mund te duket si gjendje psiqike e shqetesushme.
Shpresa (me gjithe ankthin qe ajo provokon) na ve ne gjume me mendime te mira, na ben te ngrihemi me nje deshire per tja dale, edhe pse shume here…..dihet si perfundon.
Prap thjeshte per te qene 5 minuta i bindur per nje arritje te mundeshme, ja vlen.

Spo guxoj te pyes, sa e semur jam doktor????

  1. Blez Paskal thoshte që pa besim dhe entuziazëm as gjella nuk bëhet. Dhe Blez ishte shkencëtar (veç të tjerave:)).

  2. une i kam pas shkruar ne copa letrash. ke pare ti qe gjithmone me dilnin?
    secili ka formulat e veta magjike.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Lirikashqiptare

trëndafil që rri në portë...

edrus...

Përse të mos qeshim???

Këtë e pëlqejnë %d blogues: