dr. anonim

In dramat e botës on 29 Prill, 2010 at 9:07 am

Nëse do duhej të shpikja ëndrrën

e dashurisë sime për ty

Do të mendoja një përshëndetje

me puthje djegëse

ballë një horizonti të thërrmuar

dhe një qen që lëpin plagët

poshtë tavolinës

S’shoh  asgjë ama

në dashurinë tonë

të jetë shëmbëllimi i një përqafimi të gëzueshëm.


Se dovessi inventarmi il sogno
del mio amore per te
penserei a un saluto
di baci focosi
alla veduta di un orizzonte spaccato
e a un cane
che si lecca le ferite
sotto il tavolo.
Non vedo niente però
nel nostro amore
che sia l’assoluto di un abbraccio gioioso

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Lirikashqiptare

trëndafil që rri në portë...

edrus...

Përse të mos qeshim???

Këtë e pëlqejnë %d blogues: