dr. anonim

Archive for the ‘Uncategorized’ Category

Another Love

In Uncategorized on 16 Prill, 2016 at 8:19 pm

wait wait wait

In Uncategorized on 5 Tetor, 2010 at 12:03 pm

ekuilibër

In Uncategorized on 12 Janar, 2010 at 1:45 pm

haiku

In Uncategorized on 26 Tetor, 2009 at 9:14 am

Il est dur parfois

de distinguer la merde

des feuilles d’automne.

për shokët e mi frankofonë

In Uncategorized on 19 Tetor, 2009 at 3:09 pm

Des feuilles d’automne

poussent de mes yeux

mêlées de mer(e)s manquées

des petits jardins sur des bricks rouges

plein de lait et de roses

sauvages.

Les foyers des cheminées

me piquent les yeux

des flammes précoces précédent

le  ramoneur.

Je me serre le cœur entre les mains

pour qu’il ne se dissipe pas

dans les entrailles empoisonnées

d’insomnies et de repas snack.

Et pourtant le ciel est gai

hôtel Tulipe fumme des barbapapas

une fille sifle une chanson de bonjour

des fils électriques s’entremêlent joyeusement

autour d’un arbre

qui m’indique le jour

jour après jour…

…des feuilles d’automne me tombent

des yeux…

In drama fizike, Uncategorized on 14 Korrik, 2009 at 12:43 pm

fryma e mpakur e tokës është aty jashtë

mushkërive të mia në zi

e unë përpiqem të kujtoj se si jihet i lumtur.

Drama periodike (2)

In Uncategorized on 11 Mars, 2009 at 4:18 pm

Sot, drama me e madhe eshte te pranosh se (nuk) je medioker.

Dhe qetesia ra.

In Uncategorized on 5 Shtator, 2008 at 8:41 pm

Me duket se me veren u qetesuan edhe shpirtrat e vrare.
Cfare behet? Ska me asnje thyerje te brendeshme?

Dramat e botes jane large mesa duket!
Aq me mire ju them.
Por asgje shume shume e mire, apo shume shume e keqe nuk zgjat shume shume gjate.

Me ka humbur frymezimi, dhe dramat e mia me lodhen.
Ndonjehere te ben mire te degjosh dramat e te tjereve…

kam mall, po akoma s’të kam parë

In Uncategorized on 21 Gusht, 2008 at 11:50 am

Mesime jete.

In Uncategorized on 26 Prill, 2008 at 8:14 pm

Me tha :
-Me jep te gjitha problemet dhe hallet e tua, i mbaj une..por ne nderrim do te te jap moshen time.
-Do?
-20, jeton furishem…40 jeton me art.

Dhe jeta nuk eshte nje lum i gjate i qete,
dhe shpesh gota eshte gjysem bosh dhe jo plot,

E keqja nuk eshte te enderrosh te ardhme, por te jetosh ne te kaluaren, apo jo?

hallo drama

In Uncategorized on 8 Prill, 2008 at 6:03 pm

ky është posti i parë dramatik i kësaj faqeje. shpresojmë të jetë dhe i fundit, por e dimë që s’do të jetë kështu.

Lirikashqiptare

trëndafil që rri në portë...

edrus...

Përse të mos qeshim???